NCEASport Awards 2017

4

 

Curriculum Awards

 

Centre KS2 Highest Achiever Olivia McGeoghegan
Centre KS3 Highest Achiever Connor Stobbart Brown, Wayne Crawford, Josh Gray, Aaron                                                    Kraijic, Josh Anderson
Year 4 Boy Attainment Liam Mould
Year 4 Girl Attainment Louisa Firmin
Year 4 Boy Improvement Lewis Chirimuta
Year 4 Girl Improvement Paris Bolton
Year 5 Boy Attainment Zach Robinson
Year 5 Girl Attainment Amy Marshall
Year 5 Boy Improvement Lucas Newman
Year 5 Girl Improvement Dakota Allan
Year 6 Boy Attainment Nathaniel Liddle
Year 6 Girl Attainment Brooke Arkle
Year 6 Boy Improvement Aaron Craske
Year 6 Girl Improvement Bethany Tucker
Year 7 Boy Attainment Dylan Frater
Year 7 Girl Attainment Elle Farr
Year 7 Boy Improvement Michael Brotherton
Year 7 Girl Improvement Tegan Perkins
Year 8 Boy Attainment Adam Angus
Year 8 Girl Attainment Erin Stuart
Year 8 Boy Improvement Cameron Johnstone
Year 8 Girl Improvement Emily Brown
Year 9 Boy Attainment Owen Lansbury
Year 9 Girl Attainment Alex Brown
Year 9 Boy Improvement Tyler Gray
Year 9 Girl Improvement Lauren Kelly
Year 8 Netball Player of the Year Emily Brown
Year 9 Netball Player of the Year Lauren Kelly
Year 5/6 Boys Football Player of the Year Aaron Chungh
Year 5/6 Girls Football Player of the Year Emily Hewison
Year 7 Boys Football Player of the Year Ryan Carter
Year 8 Boys Football Player of the Year Ben Chaplin
Year 9 Boys Football Player of the Year Ryan Irving
Year 10 Boys Football Player of the Year Corey Darbyshire
Year 11 Boys Football Player of the Year Jack Halpin
U13 Girls Football Player of the Year Ellee Farr
U14 Girls Football Player of the Year Sharna Richardson
IV Form Football Player of the Year Drew Eastlake
Year 5/6 Girls Rugby Player of the Year Katie Priest
Year 5/6 Boys Rugby Player of the Year Jack Daley
Year 7 Boys Rugby Player of the Year Michael Hale
Year 8 Boys Rugby Player of the Year Ben Curry
Year 9 Boys Rugby Player of the Year Kane Lothian
Year 10 Boys Rugby Player of the Year James Allan
Year 8 Girls Rugby Player of the Year Maria French
Year 9 Girls Rugby Player of the Year Courtney Stewart
Year 10 Girls Rugby Player of the Year Lucy Reid
Secondary Sports Team of the Year Y9 Rugby team Boys
Primary Sports Team of the Year U11 Football
GCSE Student of the Year Caitlin Nelson
BTEC L2 Student of the Year Morgan Burns
BTEC L3 Student of the Year Whitney Pope
A level Student of the Year Jai Chungh

 

Whole School Awards

 

Sports Leader of the Year Jessica Priest & Amy Shears
Dedication to after school sport James Allan
National Achievement Award Courtney Scott
Primary Sportsman of the Year James Curry
Secondary Sportswoman of the Year Mia Key
Secondary Sportsman of the Year Adam Douglass